Zapraszamy na Konkurs Start-upów Młodzieżowych 2024 (YSC), uruchomiony w ramach Europejskiego Tygodnia MŚP, organizowany przez Komisję Europejską.

Czy jesteś młodym wizjonerem z przełomowym pomysłem na start-up? Czy masz pasję do rozwiązywania globalnych wyzwań, jednocześnie przestrzegając europejskich wartości i zasad? Jeśli tak, mamy dla Ciebie ekscytujące wieści!

Komisja Europejska z dumą przedstawia Konkurs Start-upów Młodzieżowych 2024 (YSC), uruchomiony w ramach Europejskiego Tygodnia MŚP. Po niesamowitym sukcesie pierwszej edycji, wracamy, aby świętować i wspierać młodych przedsiębiorców w wieku od 18 do 25 lat, którzy tworzą innowacyjne pomysły na start-upy, mające na celu rozwiązanie najważniejszych wyzwań na świecie.

Budując na sukcesie zeszłorocznej edycji, YSC 2024 jest szansą dla młodych innowatorów na zaprezentowanie swoich pomysłów na start-upy, które adresują pilne kwestie takie jak zrównoważony rozwój, inkluzja społeczna i postęp technologiczny. To Twoja szansa na zabłyśnięcie, a zgłoszenia są otwarte do 20 września 2024 roku.

Co Musisz Wiedzieć:

Kryteria kwalifikacyjne:

 • Wiek: Musisz mieć od 18 do 25 lat.
 • Miejsce zamieszkania: Musisz być rezydentem w jednym z krajów UE lub COSME.

Wymagania dotyczące zgłoszeń:

 • Temat: Twój pomysł na start-up musi promować zrównoważony rozwój i odzwierciedlać wartości UE.
 • Prezentacja: Musisz stworzyć krótki film (maksymalnie 3 minuty), w którym przedstawisz:
  • Koncepcję swojego start-upu.
  • Dlaczego Twój pomysł jest istotny w dzisiejszych czasach.
  • Krótki przegląd swojego planu biznesowego.
 • Termin: Termin zgłoszeń to 20 września 2024 roku.

Kryteria wyboru:

 • Kreatywność: Innowacyjne i oryginalne pomysły.
 • Oryginalność: Potencjał przyciągnięcia uwagi publicznej i mediów.
 • Komunikacja: Jasne i przekonujące przedstawienie pomysłu.

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Zwycięzca YSC zostanie wybrany przez wybitne jury na podstawie trzech kluczowych kryteriów wymienionych powyżej. Jury wyłoni trzech najlepszych kandydatów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w Zgromadzeniu MŚP w Budapeszcie na Węgrzech, w dniach 18-20 listopada 2024 roku.
 • Podczas dedykowanej sesji YSC na Zgromadzeniu MŚP finaliści będą mieli okazję przedstawić swój pomysł na start-up jury i publiczności na żywo. Publiczność i jury zagłosują i wybiorą najlepszego kandydata. Zwycięzca zostanie ogłoszony na scenie.
 • Udział w Zgromadzeniu MŚP 2024 to nie tylko okazja do zaprezentowania swojego start-upu, ale także szansa na nawiązanie kontaktów z potencjalnymi inwestorami i partnerami. Wydarzenie obejmuje różnorodne warsztaty, dyskusje panelowe i możliwości networkingu, gdzie młodzi przedsiębiorcy mogą uczyć się, rozwijać i współpracować z profesjonalistami z branży.

YSC jest częścią trwających działań Komisji Europejskiej na rzecz promocji przedsiębiorstw i wspierania przedsiębiorczości w całej Europie. Uznajemy kluczową rolę młodych ludzi w kształtowaniu przyszłości Unii Europejskiej i zobowiązujemy się do wspierania przedsiębiorczości jako obiecującej ścieżki kariery dla następnego pokolenia.

Czy jesteś gotów przekształcić swój pomysł w rzeczywistość? Nie przegap tej niesamowitej okazji, aby zaprezentować swoją innowację, nawiązać kontakt z podobnie myślącymi ludźmi i zyskać ekspozycję dla swojego start-upu. Zacznij przygotowywać swoją zgłoszenie wideo już dziś i bądź gotowy, aby odcisnąć swoje piętno na świecie przedsiębiorczości.

APLIKUJ TERAZ: Prześlij swoje zgłoszenie już dziś i bądź częścią kształtowania lepszej przyszłości dla Europy!

SZCZEGÓŁY