W dniach 11 – 15 października br. odbędzie się wydarzenie Startup Poznań 2021, tym razem w formule online. Jest to bezpłatna konferencja skierowana głównie do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze startupami. W ramach wydarzenia zaplanowano wystąpienia oraz praktyczne warsztaty. Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Poznań przy współpracy z Partnerami.

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się m.in. skąd brać pomysły na biznes i jak je przetestować, jak najlepiej zaprezentować się przed inwestorem, jak prawnie zabezpieczyć swój startup. Organizatorzy zaplanowali także warsztaty dotyczące tematyki budowania zespołów, budowania marki oraz sprzedaży w startupie. Przygotowany program to swoiste A, B, C początkującego startupowca.

PROGRAM

Program Startup Poznań 2021
Zapisz się już teraz, liczba miejsc ograniczona.

OFFICE HOURS – 15.10.2021

Podczas office hours będzie można skonsultować swój pomysł na biznes z przedstawicielami SpeedUp Venture Capital Group oraz funduszu inwestycyjnego Younick Mint VC, dostać feedback na temat swojego projektu i wskazówki przydatne do dalszego rozwoju firmy, a także porozmawiać o tym jak wygląda współpraca z funduszem venture capital. Pojedyncze spotkanie trwa 30 minut i może odbywać się w języku polskim lub angielskim.

Zapisy: plusjeden@um.poznan.pl

PRELEGENCI

Paweł Tkaczyk
Paweł Tkaczyk
jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się wiedzą – pisze blog o budowaniu marki, popełnił trzy książki: „Zakamarki marki”, „Grywalizacja” oraz „Narratologia”. Prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media… Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.
Michał Wujewski
Michał Wujewski
z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz brytyjskiej uczelni Nottingham Trent University. Ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM w Poznaniu. Uczestnik krajowych i zagranicznych szkoleń związanych z tematyką programu ramowego Horyzont 2020. Na co dzień zajmuje się doradztwem w pozyskiwaniu środków na badania i innowacje dla indywidualnych naukowców, instytucji oraz przedsiębiorstw.
Piotr Meller
Piotr Meller
członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu od 2018 r. W bieżącej pracy zajmuje się, w szczególności prawem cywilnym, gospodarczym oraz administracyjnym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w poznańskich kancelariach prawnych. Posiada także doświadczenie w obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego. W 2021 r. złożył egzamin radcowski z wynikiem pozytywnym oraz został wpisany na listę radców prawnych.
Krzysztof Pawlak
Krzysztof Pawlak
Investment Associate w SpeedUp Venture Capital Group – Dołączył do grupy SpeedUp w 2017 roku. Obecnie odpowiada za wyszukiwanie, analizowanie i wybór projektów inwestycyjnych. Pracuje również ze spółkami portfelowymi. W poprzednich firmach Krzysztof zajmował się konsultingiem strategicznym w zakresie analizy rynków zagranicznych i trendów społecznych w zakresie ekspansji, wyznaczania nowych kierunków rozwoju firm i wdrażania zagranicznych rozwiązań.
Seweryn Olek
Seweryn Olek
od trzech lat związany z Zespołem Kreowania Innowacji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Moderator Design Thinking, prowadzi także warsztaty z zakresu Customer Development oraz Business Model Canvas. Z wykształcenia biotechnolog, a wkrótce także psycholog. Łączy te z pozoru różne perspektywy oraz doświadczenia, wspierając przedsiębiorców i startupy w międzynarodowych oraz krajowych projektach, a także projektując kreatywne warsztaty dla środowiska akademickiego.
Wojciech Stramski
Wojciech Stramski
CEO Beyond.pl. Ze spółką Beyond.pl związany od 2015 r. jako członek Rady Nadzorczej. W 2020 r. powołany na stanowisko Prezesa Zarządu. Doświadczenia biznesowe zdobywał pełniąc szereg funkcji zarządczych i nadzorczych. Pracował dla takich firm jak Kulczyk Holding, Kulczyk Tradex, PEKAES S.A., Ciech S.A., Stanusch Technologies. Karierę rozpoczął w międzynarodowej korporacji doradczej KPMG, przechodząc później do globalnych korporacji Altria oraz Honeywell. Prywatnie inwestuje w ekosystem startupowy w Polsce prowadząc z sukcesem projekt Lab4Motion. Jest założycielem funduszu DeepChange Ventures, który specjalizuje się w inwestowaniu w technologie wspierające zrównoważony rozwój. Absolwent University of Southern California na kierunku Business Administration Global Management.
Regina May
Regina May
ekspert Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan ds. strategii personalnych, wykładowca EMBA, HRBP na Collegium Da Vinci, HR Business Partner zarządów, trener, doradca zawodowy, Prezes Fundacji „Anioły Edukacji”. Ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżera zespołu, dyrektora personalnego Grupie Muszkieterów, Żabka Polska, Eureka Group. Jako trener i konsultant (HRBP) zaangażowana w projekty m.in. dla Bimex, Eureka Group S.A., Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Miasta Poznań, Grupy Orlen, ROC Group, PKP S.A., Corol, Branch Brothers, Millano, Nesperta, Śnieżka, Procorol, PMT, 4KRAFT, Go4Robot, Human Skills, Rzeczpospolita i innych firm z branży wydawniczej, produkcyjnej, handlowej, IT. Ukończyła studia z zakresu zarządzania firmą, psychologię w zarządzaniu, zarządzanie jakością, pedagogikę, coaching i doradztwo zawodowe. Posiada certyfikat Thomas PPA, uprawnienia pedagogiczne, certyfikat Mastera Reiss Motivation Profileâ.
Filip Duszczak
Filip Duszczak
założyciel i prezes InStream Group – firmy specjalizującej się w sprzedaży, dostawcy CRM, systemu PipeChamp.com oraz agencji generowania leadów. Na co dzień wspiera startupy i organizacje z całego świata w zakresie sprzedaży, optymalizacji zespołów handlowych i tworzenia strategii wzrostu.

ORGANIZATOR

PARTNERZY