100 tysięcy złotych i wyjazd do USA dla najlepszego polskiego startupu. Rusza program akceleracji MIT EF CEE Spring 2021

1 lutego 2021 r. ruszył nabór do piątej edycji programu akceleracji startupów MIT Enterprise Forum CEE. Dla innowacyjnych przedsiębiorstw z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej jest to unikalna szansa na nawiązanie współpracy z renomowanymi firmami, zdobycie bezcennej wiedzy i międzynarodowych kontaktów, a także pozyskanie funduszy na dalszy rozwój.

Najważniejsze fakty o MIT EF CEE Spring 2021

  • 100,000 zł od CVC Capital Partners dla startupu rozwiązującego ważne problemy społeczne
  • Tygodniowy wyjazd networkingowo-szkoleniowy do Bostonu dla 5 najlepszych startupów
  • Możliwość wdrożenia pilotażowego lub komercyjnego w renomowanych firmach partnerskich (Adamed, Coca-Cola HBC Polska, MCX, ANWIL S.A.)
  • Warsztaty biznesowe, dostęp do międzynarodowej sieci mentorów i partnerów
  • Aplikacje można składać od 01.02 do 28.03.2021 r. na www.mitefcee.org
  • Program afiliowany przy Massachusetts Institute of Technology
  • Jest to piąta edycja programu skierowanego do startupów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, z którego skorzystało dotychczas ponad 170 firm

Bieżąca edycja skierowana jest do przedsiębiorstw naukowo-technologicznych działających w obszarach zdrowia, nowej energetyki, przemysłu 4.0, technologii finansowych i ubezpieczeniowych (fintech & insurtech), zrównoważonego rozwoju, technologii marketingowych (martech) i inteligentnego miasta (smart city).

Aplikacje można składać do 28 marca 2021 r. za pośrednictwem strony internetowej www.mitefcee.org. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi w czerwcu 2021 r.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

W trakcie rekrutacji odbędą się również wydarzenia towarzyszące, wśród nich webinary z udziałem przedstawicieli partnerów korporacyjnych, alumnów i zewnętrznych ekspertów, a także meetup z gościem specjalnym. Dla przedsiębiorców zainteresowanych uczestnictwem jest to świetna okazja do lepszego poznania warunków uczestnictwa i społeczności MIT EF CEE, a także uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

PARTNERZY

Partnerami Głównymi wiosennej edycji programu akceleracji są:

  • Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów.
  • Coca-Cola HBC Polska – lider rynku napojów bezalkoholowych w Polsce, właściciel i dystrybutor marek obecnych w ponad 200 krajach świata.
  • MCX – trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, będących dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu FinTech, energii odnawialnej oraz szeroko pojętego SmartCity.

Partnerzy Wspierający to ANWIL S.A., CVC Capital Partners, HubHub i Vetasi.

DODATKOWE INFORMACJE

Michał Wilgosz
E-mail: michal@skalskigrowth.com
Telefon: +48 603 498 459