OK Poznań – Osobista Karta Poznańska to cały system zniżek i usług, które dostępne będą dla osób rozliczających swoje podatki w stolicy Wielkopolski. System stworzony został poprzez współpracę Miasta Poznań z Grupą MTP.

OK Poznań - karta

OK Poznań to nowoczesny, interaktywny i zindywidualizowany program benefitowy. Dzięki niemu każdy, kto rozlicza swoje podatki w Poznaniu, będzie mógł skorzystać z szerokiej oferty ulg i zniżek. System obejmuje przede wszystkim aplikację mobilną, którą już za kilka miesięcy będzie można pobrać na telefon oraz stronę internetową.

OK Poznań korzysta z nowoczesnego i przyjaznego miejskiego komponentu informatycznego, który pozwoli drogą elektroniczną zweryfikować fakt rozliczania podatku w Poznaniu. Zainstalowana aplikacja przeprowadzi użytkownika przez proces weryfikacji, a zastosowane rozwiązania IT uproszczą dostęp do zniżek – umożliwią intuicyjne wyszukiwanie treści dopasowanych do indywidualnych zainteresowań.

Dla tych osób, które z różnych przyczyn będą wolały udać się do Punktów Obsługi Klienta, zostanie stworzona możliwość otrzymania plastikowej kartę, która spełniać będzie taką samą rolę. Aby ją dostać, trzeba będzie odwiedzić jeden z siedmiu stacjonarnych punktów obsługi klienta. Weryfikacja faktu rozliczania podatków w Poznaniu również odbędzie się w tych punktach.

System usług OK Poznań zapewni także ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami, które będą mogły korzystać z dedykowanych rozwiązań technologicznych na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych.

OK Poznań to oferta dla wszystkich mieszkańców

Oferta będzie skierowana do wszystkich grup społecznych: rodzin, osób pracujących i uczących się, studentów, seniorów i emerytów. Każdy użytkownik programu płacący podatki w Poznaniu otrzyma dostęp do wszystkich oferowanych zniżek.

W pierwszym etapie rozwoju programu zostanie udostępnionych minimum 25 benefitów, podzielonych na 8 grup:

  • Kultura, sztuka, rozrywka – do tej grupy należeć będą np. zniżki na bilety na wydarzenia kulturalne w Poznaniu, bilety do kin studyjnych, wejściówki do muzeów, bilety na eventy i wydarzenia organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.
  • Sport i rekreacja – tu znajdą się oferty partnerów oferujących wszelkie formy aktywności fizycznej, np. pływalnie, lodowiska, kluby fitness, siłownie, kręgielnie, zajęcia jogi, ścianki wspinaczkowe.
  • Gastronomia – w tym obszarze zaproszone do współpracy są restauracje, kawiarnie, pijalnie kawy/czekolady.
  • Zdrowie – to szczególnie istotna grupa dla seniorów, którzy znajdą tu zniżki na wizyty czy zabiegi w gabinetach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, w salonach optycznych czy gabinetach stomatologicznych.
  • Uroda – to dział, w którym zniżki mogą zaoferować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, barberskie, salony SPA czy solaria.
  • Towary i usługi – w tym obszarze do współpracy zaproszone zostaną lokalne sklepy stacjonarne i sklepy online. W tej grupie znajdą się także zniżki na wybrane usługi oferowane przez lokalne podmioty – np. warsztaty samochodowe, oferty czyszczenia i sprzątania, agencje nieruchomości i firmy ubezpieczeniowe.
  • Edukacja – czyli zniżki dotyczące ofert edukacyjnych – np. kursy w szkołach językowych, szkołach nauki jazdy, szkołach muzycznych, prywatnych szkołach podstawowych i liceach, szkołach tańca czy szkołach sztuk walki.
  • Podróże – tu pojawią się oferty wyjazdów zorganizowanych, lokalne biura podróży, oferty rajdów terenowych czy wycieczek po okolicy, a także na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe.

W zależności od rodzaju benefitów w programie będą dostępne różne rodzaje zniżek. Mogą to być np.: bezpłatne wejścia do obiektów nielimitowane w czasie lub limitowane w czasie np. raz do roku, 5 razy do roku; zniżki procentowe czy bezpłatne vouchery.

Miasto i Grupa MTP zakładają dynamiczny rozwój oferty w kolejnych latach i zapraszają do współpracy podmioty, które chciałby zaoferować zniżki mieszkańcom Poznania na oferowane przez siebie usługi czy produkty. 

Firmy, które chcą zostać partnerami programu mogą zgłaszać się mailowo, na adres: partnerzy@okpoznan.pl

Źródło