Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji cyklu bezpłatnych szkoleń pt. „Plus Jeden do Rozwoju”. Program jest skierowany do osób, które chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe. Do wzięcia udziału w projekcie zaproszone są też osoby chcące zmienić dotychczasową pracę czy wzbogacić swoje CV o nowe osiągnięcia i umiejętności. Wydarzenie organizowane jest przez Plus Jeden Poznań oraz Huge Thing.
W ramach programu zaplanowano 2 moduły: „Inspiracja – Innowacja” oraz „Jak stworzyć swój pierwszy produkt?” .
UWAGA! Zapisy dotyczą pojedynczych modułów lub całego programu – nie ma możliwości zapisania się na poszczególne tematy z modułów.

I. Inspiracja – Innowacja (początek rejestracji: 4.09.2023 r.)

  1. Ekosystem startupowy od podszewki – 25.09.2023, godz. 17.00 – 20.00, mentorzy: Natalia Sadownik i Mateusz Szymański
  • uczestnicy dowiedzą się czym jest startup oraz jakie są możliwości rozwoju innowacji
  1. Fundusze VC – czym są i jak z nimi współpracować – 26.09.2023, godz. 17.00 – 20.00, mentor: Bartłomiej Gola
  • zostanie tu przedstawiona specyfika działalności funduszu (VC to nie tylko pieniądze, ale też ogromna wiedza, kontakty i biznesowe wsparcie)
  • podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się również, jak przygotować się na pierwsze spotkanie z inwestorem.
  1. Pierwsze kroki w rozwoju kariery (wykład + panel dyskusyjny/Inspirujące Case Study) 27.09.2023, godz. 17.00 – 20.00, mentorzy: Ewelina Jezierska, Jan Bartkowiak i Antoni Kałuża
  • Przy rozpoczynaniu kariery zawodowej, najtrudniejsze są pierwsze kroki. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak odpowiednio zaplanować swoje życie zawodowe na bazie obecnych doświadczeń, uwzględniając przy tym chęć ciągłego rozwoju i poszerzania horyzontów. Poznają najważniejsze elementy CV oraz co jest istotne podczas rozmowy rekrutacyjnej. Ewelina Jezierska opowie o tym, na co zwrócić uwagę wybierając swoją drogę kariery oraz czy startup może być planem na przyszłość.
  • Case Study: czym jest fundacja Econverse? Chcesz wcielić marzenia o własnym biznesie w rzeczywistość? Brakuje Ci fachowej wiedzy, mentorów i umiejętności? Econverse przychodzi z pomocą. Ponad połowa polskich studentów marzy o otwarciu w przyszłości własnego biznesu, nie posiadając jednocześnie praktycznej wiedzy jak zacząć. Równocześnie, według badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, aż 46% Polaków nie decyduje się na rozpoczęcie działalności z obawy przed porażką, co spowalnia rozwój polskich startupów, ale też kluczowych umiejętności u młodzieży. Podczas prelekcji z założycielami Econversce – Janek Bartkowiakiem oraz Antkiem Kałużą, uczestnicy otrzymają dawkę inspiracji, jak w młodym wieku osiągnąć sukces i zmienić rynek edukacji biznesowej.

II. Jak stworzyć swój pierwszy produkt? (początek rejestracji: 6.11.2023 r.)

  1. Service design i praca nad własnym pomysłem na biznes #1 27.11.2023, godz. 17.00 – 20.00, mentor: Monika Synoradzka
  • warsztaty wprowadzą uczestników do zagadnień związanych z projektowaniem usług. Dowiedzą się oni jak wygląda proces projektowania usług, przez jakie etapy przebiega oraz jak nim zarządzać. Uczestnicy poznają również w praktyce jak przebiega projektowanie usług w metodzie Design Sprint i jakie narzędzia wykorzystywać na każdym jego etapie.
  1. Service design i praca nad własnym pomysłem na biznes #228.11.2023, godz. 17.00 – 20.00, mentorzy: Monika Synoradzka i Zuza Kowala
  2. Lean Canvas, czyli model biznesowy na jednej kartce papieru 29.11.2023, godz. 17.00 – 20.00, mentor: Tomasz Czapliński
  • po Service Design i stworzeniu koncepcji produktu, czas na weryfikacje. Lean Canvas to jednostronnicowa karta, która pozwala weryfikować model biznesowy. Dzięki niemu można się dowiedzieć gdzie są mocne i słabe punktu produktu oraz na co szczególnie powinno się zwrócić uwagę.

MENTORZY

Mateusz Szymański

Entuzjasta technologii i innowacji, w szczególności tych o pozytywnym wpływie społecznym, Greentech i rozwiązań z zakresu technologii medycznych. W Huge Thing Mateusz jest odpowiedzialny za współprowadzenie programów akceleracyjnych. W 2022 roku współprowadził 12. edycję programu pre-akceleracyjnego Google for Startups. Wcześniej pracował w działach sprzedaży i produktu, gdzie odpowiadał za działania informacyjne i komunikację produktową. Zdobył również doświadczenie w koordynacji projektów i komunikacji wewnętrznej, pracując jako rzecznik prasowy poznańskiego oddziału organizacji pozarządowej Forum Młodych Dyplomatów. Współtworzył kampanię społeczną „Paragrafy bez blamażu”, której misją była edukacja licealistów w zakresie ich praw. W wolnym czasie lubi czytać o polityce międzynarodowej i gospodarce. Miłośnik gier strategicznych. Z pewnością chętnie zagra z Tobą w szachy.

Natalia Sadownik

Natalia dołączyła do Huge Thing w 2019 roku. Jako Senior Program Manager realizuje programy akceleracyjne i edukacyjne (Poland Prize, PlusJeden do Rozwoju) zgodnie ze standardami Huge Thing. Dba o to, aby zespoły startupowe wykorzystały 110% możliwości płynących z programów akceleracyjnych.

Jako Delivery Lead koncentruje się na funkcjonowaniu Huge Thing jako organizacji, kwestiach finansowych, planowaniu zespołu i jakości działań prowadzonych przez firmę. Natalia uwielbia żeglować po Mazurach i Chorwacji, a w szare dni zajada się sushi i ogląda tenisa.

Ewelina Jezierska

Na co dzień, jako Talent Acquisition Team Leader, prowadzi zespół rekruterski w największej niesieciowej grupie mediowej. Jest magistrem psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Dodatkowo ukończyła kierunek HR Business Partner na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkołę Coachingu HPR Group.

Rekrutuje talenty, szkoli Hiring Managerów, rozwija ludzi. Zawsze w pierwszej kolejności patrzy na drugą osobę przez pryzmat jej postawy, a dopiero w drugiej kolejności skupia się na doświadczeniu i kompetencjach.

Od 3 lat współorganizuje One School, czyli trzytygodniowy program szkoleniowy przygotowujący młodych ludzi do rozpoczęcia pracy w mediach i marketingu.

Bartłomiej Gola

Bartek Gola jest partnerem generalnym SpeedUp Group, zaangażowanym w realizacje inwestycji early-stage w obszarach związanych z martech, marketplace, IoT i hardware. Posiada duże doświadczenie związane z branżą marketingowo-reklamową – przeszedł wszystkie szczeble kariery aż do Partnera zarządzającego w BTL Group (współtwórca i udziałowiec) oraz TEQUILA Polska. Z branżą startupową związany jest od ponad 8 lat, zaczynał jako inwestor w kilku przedsięwzięciach realizowanych przez partnerów biznesowych, jest współtwórcą kilkunastu startupów technologicznych. Spółki z portfolio grupy wspiera wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowania i testowania modeli biznesowych, zarządzania oraz tworzenia strategii biznesowych i negocjacji. Przygotowuje je do pozyskiwania kolejnych rund inwestycyjnych a także wspiera w procesach sprzedaży udziałów i współpracy z dużymi partnerami biznesowymi. Bartek od kilku lat intensywnie wspiera rozwój polskiej społeczności startupowej.

Jan Bartkowiak

Jan Bartkowiak to Prezes i Założyciel Econverse – fundacji wspieranej m.in. przez InCredibles, LEGO, czy Google for Startups, która rozwija przedsiębiorczość wśród utalentowanych młodych (16-20 lat) poprzez serię największych i najbardziej rozbudowanych w Polsce symulacji tworzenia startupów. Jan to również student trzeciego roku na Minerva University – według WURI najbardziej innowacyjnym uniwersytecie świata, oferującym naukę w 7 miastach w ramach 4 lat studiów (San Francisco, Seul, Tajpej, Hyderabad, Berlin, Buenos Aires i Londyn). Jan studiuje ekonomię i finanse strategiczne, z elementami sztucznej inteligencji i data science. Jan został wyróżniony jako Transcend Network TF10 Fellow, dołączając do największego network’u startupów budujących przyszłość edukacji i pracy, a Econverse zostało Finalistą Emerging Europe Awards oraz znalazło się w tegorocznym rankingu Twórców Polskiej Sceny Startupowej MamStartup.pl

Antoni Kałuża

Creative Director Fundacji Econverse. Student dwóch kierunków: Prawa i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielki entuzjasta interdyscyplinarnego podejścia i nieszablonowych rozwiązań. Obecnie koncentruje się na regulacjach dotyczących prawa energetycznego, w szczególności energetyki jądrowej.

W 2019 roku byłem jednym z organizatorów Poznań High School Moot Court, gdzie pracowałem jako Social Media Manager. Od 2022 roku jestem częścią dużej inicjatywy edukacyjnej – Econverse, będąc członkiem zarządu.

Monika Synoradzka

Monika wraz z zespołem HT odpowiada za rozwój firmy w zakresie akceleracji startupów oraz działań mających na celu wsparcie organizacji z sektora prywatnego i publicznego w ich pracy z innowacjami.

Specjalizuje się we wdrażaniu innowacji w organizacjach i budowaniu kultury innowacyjności w firmach z różnych sektorów. Od lat wspiera rozwój środowiska startupowego w Polsce.

Monika jest również Partnerem Zarządzającym w SpeedUp Venture Capital Group. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomaga spółkom portfelowym zrozumieć działanie dużych organizacji i korporacji oraz przygotować się do współpracy z nimi. Wspiera je również w budowaniu relacji biznesowych.

 

Zuza Kowala

Zuza dołączyła do Huge Thing w 2021 roku. Jest odpowiedzialna za programy akceleracyjne, takie jak GovTech Inno_Lab i Żabka Future Lab. Zuza wspiera duże organizacje w procesach związanych z innowacjami. Obejmuje to między innymi: projektowanie procesów, projektowanie ram innowacji, strukturyzowanie pracy zespołów innowacyjnych i ułatwianie współpracy ze startupami.

Przed dołączeniem do Innovation Monsters, Zuza prowadziła projekty w Żabka Polska, wcześniej związana z motoryzacją w Volkswagen Group Polska. W Żabce odpowiadała za zarządzanie projektami, koordynując pracę zespołu zgodnie z najlepszymi praktykami – szukała najlepszego sposobu na utrzymanie procesu przy życiu.

Zuza jest również sportsmenką, poszukiwaczką innowacji i miłośniczką książek.

Tomasz Czapliński

Tomek dołączył do SpeedUp Group w 2011 w roli osoby zarządzającej jednym z funduszy w grupie. Obecnie jest jednym z partnerów zarządzających i odpowiada za działania związane z inwestycjami w ramach SpeedUp BRIdge Alfa. Przeprowadza procesy inwestycyjne w firmy z obszaru R&D i fintech oraz relacje z inwestorami i corporate vc. Spółki portfelowe wspiera wiedzą w zakresie zarządzania finansami, modelowaniu działalności i negocjacji. Specjalizuje się w due dilligence i wycenie przedsiębiorstw. Jest doktorantem w na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu a w wolnych chwilach uczy się pilotować samoloty.

 

Wszystkie spotkania odbędą się w formule online. Aby wziąć w nich udział trzeba wypełnić krótką ankietę.

Ilość miejsc jest ograniczona – skontaktujemy się osobiście z osobami, które ostatecznie zostaną zakwalifikowane do programu.

Szkolenia odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom.